Konsultacja dietetyczna

Konsultacje z dobrymi dietetykami onkologicznymi w Katowicach

Odpowiednie wsparcie i opieka są kluczowe dla procesu leczenia i rekonwalescencji po leczeniu onkologicznym. W tej trudnej drodze w stronę zdrowia i dobrej kondycji fizycznej, dieta odgrywa istotną rolę. Z myślą o pacjentach chorych na raka, nasza klinika w Katowicach oferuje profesjonalne konsultacje z dobrymi, doświadczonymi dietetykami onkologicznymi, którzy pomogą Ci dostosować odpowiednią dietę do Twoich indywidualnych potrzeb. Wizyty u dietetyka onkologicznego odbywają się stacjonarnie w Katowicach i online.

Na czym polega dieta onkologiczna?

Dieta pacjenta chorego na raka polega m.in. na kompleksowym wsparciu prowadzonej lub planowanej terapii onkologicznej oraz poprawie jakości życia poprzez odpowiednie żywienie, uwzględniające indywidualne potrzeby organizmu do walki z chorobą nowotworową. Odpowiednia dieta pacjenta onkologicznego może wpłynąć m.in. na zminimalizowanie skutków ubocznych prowadzonego leczenia raka, wzmocnienie odporności organizmu, jak również zapobiegać niedożywieniu.

Dlaczego warto rozważyć dodatkową konsultację z dietetykiem onkologicznym?

Zawsze warto skonsultować indywidualne potrzeby żywieniowe z dietetykiem onkologicznym, ponieważ nie ma uniwersalnej diety odpowiedniej dla wszystkich pacjentów z nowotworem. Konsultacja z dietetykiem onkologicznym w Katowicach lub online może dostarczyć cennych wskazówek oraz wsparcia podczas walki z chorobą nowotworową, jak również pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości związane z żywieniem w onkologii.

Najczęściej zadawane pytania przed konsultacją z dietetykiem onkologicznym

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u dietetyka onkologicznego?

Po umówieniu się na wizytę u dietetyka onkologicznego, zostanie przesłany dzienniczek żywienia, który należy wypełnić i odesłać mailowo na adres: info@life-clinic.pl lub w formie wydrukowanej przynieść ze sobą na wizytę. Ponadto na konsultację zaleca się zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz aktualne wyniki przeprowadzonych badań.

Czy konsultacja z dietetykiem onkologicznym może odbyć się online?

Tak, konsultacja z dietetykiem onkologicznym online to bezpieczna i skuteczna opcja, szczególnie w przypadku gdy ograniczenia zdrowotne uniemożliwiają wizytę stacjonarną. Dostępne formy kontaktu online obejmują: Google Meet, Skype i WhatsApp.

Ile trwa wizyta u dietetyka onkologicznego?

Pierwsza wizyta u dietetyka onkologicznego Life Clinic Katowice trwa około 60 minut, natomiast wizyta kontrolna około 30 minut.

Czy na wizytę kontrolną również muszę wypełnić dzienniczek żywienia?

Tak, zaleca się aby na wizytę kontrolną u dietetyka onkologicznego również wypełnić dzienniczek żywienia.

Do czego potrzebny jest wypełniony dzienniczek żywienia?

Na jego podstawie zostaną przeanalizowane zachowania żywieniowe, które na czas choroby mogą być poddane pewnym modyfikacjom, oraz aktualne spożycie kaloryczne chorego. Nie uzupełniony dzienniczek skutkuje brakiem analizy dotychczasowego sposobu żywienia pacjenta.

NASZA OFERTA
Dostępne konsultacje
Onkologiczna

Konsultacje onkologiczne z najlepszymi specjalistami w Katowicach

Ginekologiczna

Kompleksowa opieka nad pacjentkami z nowotworami narządów płciowych i piersi

Immuno-onkologiczna

Nowatorska medycyna spotyka się z najwyższym standardem opieki nad pacjentem

Dietetyczna

Profesjonalne konsultacje z dobrymi, doświadczonymi dietetykami onkologicznym

Psychologiczna

Doświadczeni psychologowie są tutaj, aby pomóc Ci przejść przez ten trudny okres