Tlenoterapia

Tlenoterapia dla pacjentów onkologicznych w Katowicach

Life Clinic w Katowicach  to miejsce, w którym innowacja spotyka się z opieką, a pacjenci znajdują wsparcie w najnowocześniejszych metodach leczenia. Tlenoterapia, będąca jednym z kluczowych elementów naszej kompleksowej oferty, otwiera nowe perspektywy w walce z chorobami, w tym z nowotworami.

Na czym polega tlenoterapia?

Tlenoterapia to metoda leczenia polegająca na zwiększenie stężenia tlenu we krwi i tym samym lepsze utlenowanie guza nowotworowego, który w tym czasie staje się bardziej wrażliwy na leczenie każdą metodą stosowaną w onkologii (chirurgia, radioterapia, chemioterapia).

Dlaczego warto rozważyć tlenoterapię?

Guz nowotworowy stanowi wyjątkowe wyzwanie dla lekarzy i pacjentów. W swoim naturze często rozwija się w obszarach, które mają ograniczony dostęp do tlenu, co sprawia, że komórki nowotworowe są niedotlenione. To niedotlenienie sprawia, że guzy stają się oporne na tradycyjne metody leczenia, takie jak radioterapia czy chemioterapia. Komórki nowotworowe, które znajdują się w niedotlenionych obszarach organizmu, stają się bardziej odporne na środki lecznicze i trudniejsze do usunięcia.

Właśnie dlatego dobre utlenowanie komórek nowotworowych jest kluczowe w procesie leczenia pacjentów onkologicznych. Tlenoterapia, oferowana w Life Clinic Katowice, staje się fundamentalnym narzędziem w poprawie efektywności terapii przeciwnowotworowych. Poprzez zwiększenie stężenia tlenu we krwi pacjenta, tlenoterapia pomaga przeciwdziałać niedotlenieniu komórek nowotworowych. Działa to na korzyść innych form leczenia, takich jak radioterapia i chemioterapia, sprawiając, że stają się one skuteczniejsze w zwalczaniu komórek nowotworowych.

Podwyższone stężenie tlenu pomaga w pobudzeniu naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. Odpowiedź immunologiczna pacjenta staje się silniejsza, a komórki odpornościowe zyskują dodatkową energię, aby skutecznie zwalczać komórki nowotworowe. Ponadto, dobre utlenowanie komórek sprzyja procesowi regeneracji tkanek oraz przyspiesza gojenie się ran po operacjach.

W Life Clinic Katowice, zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest przeciwdziałanie niedotlenieniu w kontekście walki z nowotworami. Nasze zaawansowane metody tlenoterapii nie tylko pomagają w efektywnym zwalczaniu komórek nowotworowych, ale również wspierają pacjentów w ich walce z chorobą. Tlenoterapia to jedno z narzędzi, które pomaga odwrócić ten trudny dla pacjenta stan i stanowi integralną część naszej misji – wspierania zdrowia, regeneracji i siły w procesie leczenia onkologicznego.

Najczęściej zadawane pytania przed tlenoterapią

Kiedy przyjść na tlenoterapię?

Najlepiej przed planowanym zabiegiem radioterapii, chemioterapii lub przed zabiegiem operacyjnym.

Jakie jest optymalne okno czasowe dla przeprowadzenia zabiegu tlenoterapii?

Optymalny czas przeprowadzenia zabiegu tlenoterapii może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz celu terapeutycznego. Każdy przypadek jest różny, dlatego zaleca się skonsultowanie z lekarzem lub specjalistą ds. tlenoterapii, którzy będą mogli dostosować plan leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta, w tym odpowiednio dobrać optymalny czas przeprowadzenia zabiegu tlenoterapii.

Tlenoterapia - na co pomaga?

Poza leczeniem w chorobie nowotworowej także w przewlekłych procesach zapalnych i w chorobach związanych z hipoksemia.

Czy tlenoterapia jest bezpieczna?

Jest metodą bezpieczną, lecz trzeba pamiętać, że długie wystawienia pacjenta na oddychanie 100% tlenem może spowodować ciężkie, nieodwracalne zmiany wielonarządowe.

Nasza oferta
Dostępne terapie
Onkotermia

Zaawansowana terapia onkologiczna dla poprawy komfortu życia.

Fizjoterapia

Fizjoterapia zindywidualizowana – odbuduj z nami siłę.

Tlenoterapia

Oxygenoterapia Medyczna – Odżywcze Dla Twojego Ciała.

Dietetyka

Zbilansowana dieta, silniejszy organizm do walki z rakiem.

Psychoonkologia

Wsparcie psychologiczne dla silniejszego umysłu.