Konsultacja ginekologiczna

Konsultacje ginekologiczne ze specjalistami w Katowicach

W Life Clinic Katowice rozumiemy, że diagnoza nowotworu to jedno z najbardziej przewrotnych wydarzeń w życiu każdej osoby. Dlatego oferujemy nie tylko leczenie, ale przede wszystkim wsparcie na każdym etapie tej trudnej drogi. Ginekologia onkologiczna w Katowicach obejmuje kompleksową opiekę nad pacjentkami z nowotworami narządów płciowych i piersi. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie najwyższego standardu opieki.

Co to jest ginekologia onkologiczna?

Ginekologia onkologiczna jest nad specjalizacją, której głównym celem jest poprawa opieki nad kobietą z rozpoznanym nowotworem narządów płciowych i piersi. Ginekolog onkolog to specjalista zajmujący się głównie chirurgią, ale posiadający dogłębną wiedzę z zakresu leczenia radioterapią i chemioterapią. Posiada szczegółową wiedzę z zakresu profilaktyki nowotworów, patomorfologii nowotworów kobiecych oraz posiada znajomość leczenia immunoterapią, jak i lekami molekularnie celowanymi.

Dlaczego warto rozważyć dodatkową konsultację ginekologiczną?

Podstawowymi metodami leczenia nowotworów narządów płciowych kobiety są: chirurgia, radioterapia i chemioterapia, ale przede wszystkim umiejętność kojarzenia tych metod, co wymaga ogromnej wiedzy z zakresu onkologii, która jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny. Wiedza ta pozwala na opracowanie optymalnego schematu leczenia, aby uniknąć leczenia zbyt agresywnego, ale jednocześnie adekwatnego do rozpoznania

Najczęściej zadawane pytania przed konsultacją ginekologiczno-onkologiczną

Czy konsultacja ginekologa onkologa może odbyć się online?

Nie ma możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego i fizykalnego w ramach konsultacji ginekologa onkologa on-line. Konsultacja wymaga nie tylko przeprowadzenia szczegółowego wywiadu chorobowego, ale wykonania badania ginekologicznego, ultrasonograficznego, w niektórych przypadkach badania kolposkopowego. Niekiedy jest potrzeba pobrania drobnego wycinka do badania patomorfologicznego.

Dla kogo są konsultacje ginekologiczne ze specjalistami Life Clinic Katowice?

Dla wszystkich kobiet i w każdym wieku. Udzielamy porad na temat antykoncepcji i leczenia hormonalnego. Prowadzimy profilaktykę infekcji HPV i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Konsultacje ginekologiczne obejmują wszystkie schorzenia narządów płciowych miednicy małej, jak i sromu i krocza. Prowadzimy konsultacje w przypadkach obniżenia narządów płciowych oraz wysiłkowego nietrzymania moczu. Prowadzimy badania profilaktyczne wszystkich nowotworów narządów płciowych. Udzielamy porad z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dolegliwości okresu okołomenopauzalnego i klimakterium. Konsultacje ginekologiczne obejmują pełny zakres opiniowania leczenia zabiegowego w przypadkach łagodnych i onkologicznych.

Czy lecząc się w klinice onkologicznej można skorzystać z konsultacji w Life Clinic Katowice?

Konsultujemy wielu pacjentów w trakcie leczenia onkologicznego i udzielamy porad z zakresu metod wspomagających leczenie onkologiczne. Wskazujemy na metody, które mają pozytywne działanie poprawiające efekt leczenia onkologicznego a nie stoją w konflikcie z prowadzoną terapią. Konsultacje z dietetykiem onkologicznym pozwalają na opracowanie optymalnej diety w trakcie i po leczeniu onkologicznym. Konsultacje z psychologami niwelują negatywny wpływ stresu związanego z leczeniem onkologicznym na stan ogólny chorego. Konsultacje z fizjoterapeutą nie tylko pozwalają na uniknięciu wielu powikłań związanych z leczeniem, ale pozwalają na szybką regenerację organizmu po ciężkim leczeniu onkologicznym.

Co to jest karta DILO?

Karta DILO, czyli „Dokumentacja i Informacja Leczenia Onkologicznego”, to ważny dokument w procesie leczenia onkologicznego. Jest to szczegółowy zapis informacji dotyczących diagnozy, planu leczenia, przeprowadzonych procedur, wyników badań oraz wszelkich istotnych danych związanych z leczeniem pacjenta z nowotworem. Karta DILO pełni rolę centralnego źródła informacji dla personelu medycznego i pacjenta, umożliwiając monitorowanie postępów leczenia oraz odpowiednie dostosowywanie strategii terapeutycznych. Podczas konsultacji omówimy szczegółowo proponowane metody leczenia, zaplanowane badania oraz założenie karty DILO, która będzie podstawą naszego dalszego postępowania.

NASZA OFERTA
Dostępne konsultacje
Onkologiczna

Konsultacje onkologiczne z najlepszymi specjalistami w Katowicach

Ginekologiczna

Kompleksowa opieka nad pacjentkami z nowotworami narządów płciowych i piersi

Immuno-onkologiczna

Nowatorska medycyna spotyka się z najwyższym standardem opieki nad pacjentem

Dietetyczna

Profesjonalne konsultacje z dobrymi, doświadczonymi dietetykami onkologicznym

Psychologiczna

Doświadczeni psychologowie są tutaj, aby pomóc Ci przejść przez ten trudny okres